Markanızın Para İadesi Kampanyaları Neden Büyük Bir Potansiyeli Kaçırıyor?

Cashback promosyonları, markaların kısa ve uzun vadeli hedeflerine ve amaçlarına ulaşmaları için çok etkilidir. Tüketiciyi harekete geçirmek için harika bir araçtır, böylece potansiyel ve mevcut tüketicilerden marka etkileşimi yaratır. Markalar Cashback kampanyalarını farkındalık ve farklılaşma yaratmak, pazar payını artırmak, satışları geliştirmek, marka sadakatini artırmak ve yeni tüketiciler kazanmak için kullanabilir. Ancak, özellikle geleneksel çevrimdışı perakendecilerde yürütülen nakit iadesi promosyonlarının yetkin olmayan bir şekilde yürütülmesi, özel ambalaj ve barkod ihtiyaçları, promosyon malzemesi yatırımları, perakendeci ücretleri ve acente maliyetleri nedeniyle oldukça zaman alıcı, verimsiz ve maliyetli olabilir. 

 

Nakit iadesi promosyonlarınızı dijital bir platforma taşıyarak, otomasyon ve dijitalleştirme yardımıyla masrafları ve zaman tüketimini azaltırken faydaları artırabilirsiniz.

Dijitalleşme, bir markanın aktivasyonlarının tam potansiyeline ulaşmasına gerçekten yardımcı olurken aynı zamanda daha iyi yatırım getirisi ve çoklu verimlilik yaratabilir.

Cashback Promosyonlarının Faydaları ve Dijitalleştirilmesi

Yeni Tüketiciler Kazanmak

Cashback promosyonları, markaların tüketici farkındalığı ve marka farklılaşması yaratmasına yardımcı olarak tüketiciyi ürünlerini satın almaya yönlendirebilir. Ayrıca potansiyel tüketicilerin ilgisini çekmek, marka deneme fırsatlarını başlatmak ve markanın pazar payında başarılı bir artışa yol açmak için çok ikna edici bir araçtır.

Marka Bağlılığının Artırılması

Cashback promosyonları markaların mevcut tüketicilerini korumalarına da yardımcı olabilir. Özellikle hızlı tüketim ürünleri sektöründe, rakip sayısının fazla ve farklılaşma düzeyinin düşük olması nedeniyle ürünlere olan talep oldukça esnektir. Bu durum, markaların mevcut tüketici tabanlarında sadakat yaratmaları için zor bir ortam yaratmaktadır. Cashback kampanyalarını kullanmak, markaların tüketicilerini ellerinde tutmaları için çok etkili olabilir.

Satışlarda Yükselme

Cashback promosyonları satışlarda artış yaratmanın harika bir yoludur. CTA (Harekete geçirici mesaj) tabanlı iletişim, markaların satışlarını artırmak için kullanabilecekleri önemli bir yöntemdir. Cashback promosyonları, tüketiciler için yarattığı ek değer nedeniyle onları harekete geçirme gücü nedeniyle bir harekete geçirici mesaj promosyon aracı olarak kullanılabilir.

Hızlı Kurulum ve Kolay Entegrasyon

Dijitalleştirilmiş aktivasyonlar, planlama ve oluşturma aşamalarından sonra çok daha hızlı bir şekilde kurulur ve yürütülür. Bu da bir markaya zaman verimliliği açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Markalar ayrıca daha az sayıda tarafla çalışmak zorunda kaldıkları, bir dizi tasarım ve üretim aşamasını atladıkları ve dijital promosyon kurulumlarıyla sahtekarlığı daha iyi kontrol edebildikleri için önemli maliyet avantajlarına sahiptir. Ayrıca dahili platformlara ve araçlara (örneğin CRM araçlarına) entegre edilmeleri de çok daha kolaydır.

Ölçeklenebilirlik

Cashback promosyonlarının dijitalleştirilmiş bir platform üzerinden yürütülmesi, bir markanın herhangi bir çevrimdışı çözüme kıyasla çok daha geniş bir kitleyi hedeflemesine yardımcı olabilir. Önemli maliyet verimliliği ile sorunsuz ölçeklenebilirlik, herhangi bir marka için büyük bir avantaj yaratacaktır. Tüketicilerin, çok daha basitleştirilmiş kullanıcı deneyimi (UX) nedeniyle çevrimdışı bir kampanyaya kıyasla çevrimiçi bir Cashback kampanyasına katılma olasılıkları da daha yüksektir.

Justsnap'in Katma Değer Yarattığı Noktalar

Justsnap, markalara neredeyse tüm tüketici temas noktaları için beyaz etiketli kampanya çözümleri sunar; yani markanın alanı altında, facebook sayfasında, whatsapp kanalında, bir uygulama aracılığıyla. Tescilli makbuz işleme teknolojimiz, satın alımların tüm otomatik dijital doğrulamasını sağlayan operasyonun merkezinde yer almaktadır. Aynı zamanda daha fazla fayda sağlamaktadır;

Kişisel ve Davranışsal Verilerin Toplanması

Markalara benzersiz ve son derece değerli tüketici kişisel ve davranışsal verileri sunuyoruz ve tüm süreç GDPR yasalarına uygun. 

Marka, tüketicilerin makbuzlarından ve beraberindeki kayıt sürecinden toplanan ve işlenen tüm verileri elinde tutabiliyor. .

Hedefleme ve Yeniden Hedefleme

Justsnap kampanyanız aracılığıyla sağlanan kişisel ve davranışsal verilerle, seçilen segmentler için persona tabanlı hedefleme ve yeniden hedefleme aktivasyonları oluşturabilirsiniz.

Perakendeci Bağımsızlığı

Hazırladığımız kampanyalar tüketicilerin fişlerinin dijital olarak işlenmesine dayanmaktadır, bu da markanın promosyonu uygulamak için herhangi bir perakendeciyle anlaşma başlatmasına ve POS sistemlerine entegre olmasına gerek kalmayacağı anlamına gelir. Perakendeci bağımsızlığı, marka için perakendeci bazlı maliyetleri azaltır. Bu aynı zamanda kampanyanın bölge / ülke içindeki herhangi bir perakende mağazasında gerçekleşmesine olanak tanır. İşte biz buna “Perakendeciden Bağımsız Kampanya Mekanizması” diyoruz.

Doğru Hesaplanabilir Yatırım Getirisi

Dijital süreçler ve kampanya süresince toplanan tüm veriler sayesinde markalar Justsnap’in çözümleriyle kampanya yatırım getirilerini çok daha doğru bir şekilde hesaplayabiliyor.